Plachtařský výcvik

Nabízíme zájemcům o létání výcvik na bezmotorových letadlech a motorových kluzácích ukončený pilotní zkouškou a získáním pilotního průkazu.
Základní výcvik se skládá z výuky teorie (56 vyučovacích hodin) a praktického létání (podle individuálních schopností od 15ti do 35ti letových hodin). Teoretická výuka probíhá na učebně aeroklubu většinou ve vyhlášeném kurzu o víkendech. Létat se začíná koncem března. Nezbytnou podmínkou pro zahájení praktického výcviku jsou zdravotní prohlídky u určeného lékaře, čistý výpis z trestního rejstříku a věk 15 let (u motorových kluzáků 16 let) v roce zahájení.
K zařazení do výcvikového kurzu se můžete přihlásit přímo na letišti nebo na uvedených kontaktních číslech.

Finanční požadavky na výcvik:

1) roční paušál 1000,-Kč (hradí se před zahájením teorie), z něj je uhrazena veškerá výuka teorie, pozemní přípravy, zkoušky apod.

2) Účastník si dále hradí odlétané hodiny na kluzáku nebo motorovém kluzáku, vleky kluzáku motorovým letounem a starty na navijáku podle sazebníku aeroklubu. Celková cena výcviku závisí na počtu odlétaných hodin (průměrný počet hodin ve výcviku je okolo 25 - závisí na šikovnosti adepta) a zvoleném typu osnovy (navijáková - většina vzletů se provádí pomocí navijáku, aerovleková - všechny vzlety se provádí vlekem za motorovým letadlem) - může se tedy pohybovat u pilota kluzáků od 15 do 35 tisíc, u výcviku na motorovém kluzáku okolo 50 tis. Kč. Peníze se skládají v potřebných částkách na osobní konto, ze kterého se čerpá postupně podle množství odlétaných hodin.

Bližší informace:
Aeroklub Jihlava, o.s., Henčov 61, P.O. BOX 150, 586 01 Jihlava
telefon: 567 303 171 nebo 602 207 028 (Karel Mareš), fax: 567 221 574, e-mail: aeroklub.jihlava@ji.cz